04070, м. Київ,
Контрактова пл., 12
тел. (097)893-09-36
 

04073, м. Київ,
вул. Копилівська 67-А
тел. (097)893-09-36

 

Юність
RU
Продовжується відбір дітей на 2023-2024 навчальний рік  

Танці для дітей у Києві на Подолі.

Про нас

Народний хореографічний ансамбль "Юність",школа танців для дітей в Києві, був заснований у березні 1981 року,  на базі Будинку дитячої творчості у Подільському районі.
Учасниками ансамблю є діти віком від 5 до 15 років.

Сьогодні колектив нараховує понад 400 учасників.

Беззмінний його керівник і головний балетмейстер – умілий організатор, талановитий педагог і балетмейстер, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України – Микола Каплун.

Якість роботи, високий професіоналізм здатні забезпечити досвідчені педагоги, балетмейстери, музиканти, концертмейстери, видатні діячі культури і мистецтва.
День за днем, крок за кроком, крихта за крихтою, невпинно йшли роки, репетиційно-постановочний процес набирав позитивних обертів і динаміки.
Хореографічний колектив сформувався в струнку систему естетичного виховання та осягнення хореографічного мистецтва.
Розширюється репертуар, властивий для дитячого сприйняття та майстерності. Кожен тривалий і трудомісткий репетиційно-постановочний процес приносить в нагороду дітям радість концертного виступу, гучні аплодисменти глядачів.

Головний балетмейстер дитячого колективу запрошує популярних діячів мистецтва, народних артистів України: балетмейстера Олексія Гомона, композитора Ігоря Іващенка та інших, які надають професійну артистичну допомогу ансамблю.

За роки укріплюється матеріальна база, збільшується кількість балетних залів, а значить – з’являється можливість більше прийняти дітей до ансамблю.
Колектив підвищує свою майстерність, розширює та урізноманітнює репертуар, активно виступає на районних, міських, державних спортивно-масових заходах, новорічних святах і виставах.Кореспонденти засобів масової інформації поцікавились у керівника:

«У чому секрет зростаючого динамізму громадського визнання Вашої діяльності?».

“На це питання однозначно відповісти важко. Насамперед, діти вимагають до себе пильної уваги. Вони не сприймають абияких рішень, шаблонів у творчій праці, байдужості та зневаги. Хореографічне мистецтво потребує колективних зусиль, єдності помислів та синхронності рухів, створення необхідного образу за змістом танцю.
Велике значення у вихованні дітей має різноманітна педагогічна майстерність, організація екскурсій до музеїв, виставкових павільйонів, концертних залів та театрів. Особливо корисними є регулярні виїзди на природу. Я завжди ініціюю, заохочую та схвалюю проведення спільного сімейного дозвілля. Діти збагачуються рисами колективізму, щедрості, доброти та взаємодопомоги, уважно і дбайливо ставляться один до одного та до природи. Це все є невід’ємними складовими успіху як керівника, так і колективу в цілому”.

За багаторічну плідну роботу хореографічний ансамбль «Юність» одержує почесне звання ”Народний художній колектив України”, а художній керівник – «Відмінник освіти України», а згодом і «Заслужений працівник культури України».

Крім того, невтомну працю Миколи Васильовича Каплуна відзначено:

  • Подякою і цінним подарунком – наручним годинником від Київського міського голови,
  • нагрудним знаком «ЗНАК ПОШАНИ» (2005)
  • у 20016 р. Святійшим Патріархом Української Православної церкви Київського і всієї Русі - України Філаретом нагороджено Почесною відзнакою "Георгія Переможця" II ступеню за вагомий внесок у справі відродження духовності та патріотичного виховання молоді незалежної України, та багатьма іншими нагородами

Географія творчості «Юності» дуже широка. За 37 років колектив дав понад 900 концертів в містах та селах України.
Бурхливими оплесками маленьких артистів вітають у  Білорусії, Росії, Молдові, Польщі, Болгарії, Німеччині, Австрії. 17 років підряд колектив відвідує з виступами Францію. Лауреатом хореографічних фестивалів колектив стає у Греції та на Кіпрі. З великим успіхом «Юність» гастролює по Туреччині у 2009 році. Незабутньою для дітей є зустріч з Папою Римським Бенедиктом XVI у Ватикані у вересні 2009 року.

Перегортаємо друковані сторінки засобів масової інформації Лотарінгії про виступи ансамблю танцю “Юність”. Газети “Францпресс”, “Луневілль”, “Герармер”, та інші одностайно відзначають: “Юні танцюристи з Києва своїми виступами викликали бурхливі оплески. Присутні в переповнених залах були приголомшені багатобарвними костюмами та високою виконавською майстерністю дітей з України”. Друга група ансамблю бере участь у Міжнародному дитячому фестивалі “Земле моя – Україно”, присвяченому річниці незалежності України, а третя – за сприяння батьківського комітету проводить відпочинок у Закарпатті.

Спілкуючись з красивими, стрункими, усміхненими учасниками колективу “Юність” на черговому концерті у Національному палаці культури “Україна”, відчуваємо їхню гордість за свій ансамбль, рідний Київ та власну державу. Юні танцюристи пишаються тим, що через своє мистецтво дають змогу глядачам краще пізнати історію та культуру українського танцю.

Побажаємо ж цьому славетному колективу творчих злетів на користь рідного Подолу, славетного золотоверхого Києва і молодої держави України!